Grupa Elfów udała się na wycieczkę do zielonego Lasu.

Dzisiaj grupa Elfow udała się na wycieczkę do Zielonego Lasu. Grupę powitał i oprowadzał po ścieżce edukacyjnej pań lesniczy -Damian Sandak. Dzieci w aktywnej zabawie poznały mieszkańców lasu oraz charakterystyczne rośliny. Dowiedziały się na co zwracać uwagę, by być bezpiecznym, wiedzą, że bagna i pokopalniane pozostałości lepiej omijać z daleka. Przez cały czas przestrzegały zasad zachowania leśnego wędrowca. Wiedzą, że te zasady obowiązują zawsze w lesie. Na koniec wycieczki upiekliśmy kiełbaski w ognisku. To była prawdziwa uczta i wyzwanie dla cierpliwych. Niespodzianka czekała na Elfy na koniec wycieczki. Tuż obok podjechał wóz pozarnej straży leśnej. Dzieci wiedzą, że ogień w lesie jest ogromnym zagrożeniem dla drzew i wszystkich istot tam mieszkajacych.