Propozycje ćwiczeń rozwijających percepcję wzrokową

Drodzy Rodzice!
Czy wiecie jak ważne jest rozwijanie spostrzegawczości czyli percepcji wzrokowej u swoich dzieci?
Percepcja wzrokowa jest to umiejętność skupiania wzroku, poprawna ocena barwy, kształtu, wyodrębnienie elementów z tła. Percepcję wzrokową powinniśmy ćwiczyć u wszystkich dzieci, ponieważ im więcej będą miały one tego typu doświadczeń tym większa szansa, że zminimalizujemy ryzyko powstawania wad rozwojowych.
Najmocniejszy rozwój percepcji wzrokowej przypada na okres od 3.5 do 7.5 roku życia.
A teraz ćwiczenia!
Znajdź różnice między obrazkami;
Dobierz pary jednakowych obrazków;
Dobierz jednakowe formy geometryczne; itp.
Wszystkie karty pracy dostępne w poniższym linku:
www.pokolorujswiat.com/2016/02/karty-pracy-polacz-pary-2.html
(karty-pracy- przedszkolne-i- wczesnoszkolne)
Na stronie pokolorujswiat.com znajdą Państwo również krzyżówki, wykreślanki, labirynty oraz inne łamigłówki, które są świetnym bodźcem do ćwiczenia pamięci, percepcji wzrokowej, logicznego myślenia oraz są świetnym materiałem do wspólnej zabawy i spędzenia czasu rodzica z dzieckiem.
Dzięki kartom pracy każde dziecko może ćwiczyć materiał dostosowany do jego potrzeb i stopnia rozwoju!