Tematyka: Spring – wiosna

Zaczynamy od słownictwa związanego z wiosną, które znajdą się w linku poniżej. Oczywiście na początek wystarczy jak dzieci osłuchają się z ich wymową.

Następnie mogą wybrać kilka słów i je narysować. Wtedy pokazując obrazek powtarzają sobie jego odpowiednik w języku angielskim i w ten sposób szybciej zapamiętują dane słownictwo.

Dla chętnych proponuję wykonanie konkretnego obrazka w dwóch egzemplarzach, czyli tzw. memory – szukamy pary takich samych kart. Oczywiście każdy odkryty obrazek nazywamy w języku angielskim J Takie karty wykonane z bloku technicznego (kartka przecięta na pół) na pewno posłużą na dłużej. Dzieci uwielbiają tą grę, a wykonana samodzielnie i w tak dużym formacie będzie nietypowa i atrakcyjna.

Słownictwo związane z wiosną:

Spring – wiosna

Rain – deszcz

Wind – wiatr

Sun – słońce

Rainbow – tęcza

Rabbit – królik

Butterfly – motyl

Nest – gniazdo

Egg – jajko

Chick – pisklę

Boots – kalosze

Jacket – kurtka

Umbrella – parasolka

Lamb – owieczka

Flowers – kwiaty

Blossom – kwiaty

Ladybird – biedronka

Duckling – kaczątko

Po zapoznaniu się ze słownictwem związanym z wiosną możemy spróbować z piosenką. Dla przypomnienia kolorów proponuję piosenkę „Rainbow, Rainbow”:

Oczywiście, jeżeli wiosna to koniecznie piosenka o pszczółkach:

Polecam również bardzo rytmiczną piosenkę o porach roku, którą dzieci uwielbiają, czyli nie tylko wiosna, ale również lato, jesień oraz zima:

A teraz kredki w ruchJ dzieci mogą narysować w poszczególnych polach to co kojarzy im się z daną porą roku.

Spring – wiosna

Summer – lato