Grupa Misie organizuje ,,Wystawę instrumentów muzycznych skonstruowanych z odpadów”.

Grupa Misie organizuje

,,Wystawę instrumentów muzycznych skonstruowanych z odpadów”.

Z tej okazji ogłaszamy konkurs na najciekawszy instrument muzyczny.

Zachęcamy nasze przedszkolaki do wykonania eko-instrumentu wspólnie z rodzicami.

Pamiętajcie: ogranicza was jedynie wyobraźnia J

Wszystkim uczestnikom organizatorzy życzą świetnej zabawy, twórczej pracy oraz rozwijaniu kreatywnego patrzenia na świat.

,,Eko – instrument”

Regulamin określa szczegółowe zasady konkursu dotyczące zaprojektowania i wykonania instrumentu muzycznego z różnorodnych materiałów.

Cele konkursu:

• Rozwijanie umiejętności plastycznych i artystycznych dzieci
  • Podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie czynnej postawy proekologicznej
  • Rozwijanie dziecięcej wyobraźni i fantazji
  • Zachęcanie rodziców do twórczego spędzania czasu ze swoim dzieckiem

Konkurs adresowany jest dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 im. Bajka w Żarach.

Warunki uczestnictwa:

Uczestnicy z pomocą rodziców przygotowują instrument muzyczny, wykorzystując do tego różnorodne materiały np. makulaturę, butelki, folię, kartony, plastikowe, zakrętki itp. Do pracy prosimy o dołączenie karteczki z imieniem, nazwiskiem oraz nazwą grupy do której uczęszcza dziecko.

Miejsce dostarczania instrumentów:

grupa „Misie” (budynek przy ulicy Częstochowskiej 15)

Termin dostarczania prac:

29.02.2024 r.

Rozstrzygnięcie konkursu:

04.03.2024r.

Ocena i nagrody:

• Jury wyłoni najciekawsze instrumenty muzyczne, biorąc pod uwagę pomysł, wykonanie i kreatywność
  • Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za uczestnictwo, a najciekawsze instrumenty muzyczne zostaną nagrodzone

Organizatorki konkursu:

Małgorzata Wojciechowska